Ženy, děkujeme, že jste s námi!

Ženy, děkujeme, že jste s námi!

Ačkoliv se o ženách často hovoří jako o křehkém pohlaví, realita je většinou jiná. Jsou to právě ženy, které se v historii rvaly za své místo ve společnosti a svá práva. I díky tomu dnes můžeme oslavit Mezinárodní den žen a ženám poděkovat. A jak si ženy v AGROTEC Group stojí?
Podtrženo, sečteno, žen máme mezi zaměstnanci AGROTEC Group zhruba 21 %. „I vzhledem k povaze činností, kterou AGROTEC Group zastává, není číslo nijak překvapující. Práce v dílně je stále spíše pro muže, ale i tady se najdou výjimky. Všechna čest!“  komentuje stávající situaci personální ředitel Ondřej Vít. Nejméně zastoupeny jsou ženy v kolektivu divize AGROTEC servis. Mezi stavebními stroji je najdeme pouze tři.
 
Nejčastěji je ženám v AGROTEC Group 45 let a více. Těch je zhruba polovina. Následuje skupina mezi 35 a 45 lety, podobně zastoupená je pak kategorie do 35 let. 

Velký prostor ke zlepšení vidí Ondřej Vít v návratech žen po rodičovské dovolené. Zpět do AGROTEC Group nastoupí 30 % maminek. „Návratnost maminek či rodičů obecně po mateřské či rodičovské dovolené chceme více podporovat. Ať už jejich větším zapojením do života firmy i po dobu, kdy tráví čas na mateřské nebo rodičovské dovolené, lepší komunikací, anebo částečným pracovním zapojením. Návrat je jistě příjemnější, pokud má rodič pocit, že ví, kam se vrací, a ví, že je v kolektivu očekávaný či přímo žádaný. Návratem po mateřské či rodičovské šetříme čas i náklady na případný nábor a adaptaci nováčka, snižujeme fluktuaci, což má přímé pozitivní dopady na celou firmu,“ vyjmenovává Ondřej Vít.
Rychlý kontakt
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

E-mail: info@agrotec.cz
Tel.: +420 519 402 111

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře: