Zájemcům o náš obor umožníme exkurzi se zážitkem
30. 1. 2023

Zájemcům o náš obor umožníme exkurzi se zážitkem

Rodiče a děti, které uvažují, že by po základní škole nastoupily na učební obor mechanik/diagnostik zemědělské a stavební techniky, který má AGROTEC Group na brněnské automobilní škole, navštívili střediska v Hustopečích.
Rodiče a děti, které uvažují, že by po základní škole nastoupily na učební obor mechanik/diagnostik zemědělské a stavební techniky, který má AGROTEC Group na brněnské automobilní škole, navštívili střediska v Hustopečích. „Představujeme jim celý AGROTEC Group a konkrétní provozy, kde by vykonávali odbornou praxi. Snažíme se je zaujmout, získat zájem dětí a důvěru rodičů,“ řekl personalista Pavel Kašuba.
 

Každý rok mají naši personalisté na tyto exkurze naplánovány tři termíny. „Na každý termín přijde zhruba 9 rodin. Přijíždějí ze širokého okolí,“ doplnil Pavel Kašuba. Ve spolupráci s konkrétními středisky nabízíme rodičům zážitkovou prohlídku včetně kompletního představení AGROTEC Group. „Nechceme, aby to byla jen strojená exkurze. Zvolili jsme styl řekněte nám, co chcete vidět a my vám to ukážeme,“ říká Pavel Kašuba.

Kromě toho, že se potenciální zájemci o obor podívají do místa výuky odborné teorie (tu zajišťují kolegové z Atech), uvidí i dílny. „Přesvědčí se, že jako studenti budou pracovat opravdu na těch nejmodernějších strojích. Mohou se na ně podívat, šáhnout si na ně. Následně jdeme na servis, kde se jim věnuje vedoucí servisů. Ten poví rodičům, jak s učni pracují, co od nich vyžadují a rodiče se doptávají na konkrétní věci.“

Na závěr jim vedoucí produktový manažer zemědělské a stavební techniky Aleš Klement představí technické novinky. „Tady mají také možnost vlézt si do traktoru a dozvědět se spoustu dalších zajímavých věcí,“ dodal Pavel Kašuba.

Rodiče i se svými dětmi, žáky základních škol, se o AGROTEC Group a možnosti studovat tento obor dozvědí v rámci Dnů otevřených dveří, které Integrovaná střední škola automobilní Brno pravidelně několikrát do roka pořádá a kde je naši personalisté oslovují. „O náš obor a možnost uplatnit své děti právě tady mají zájem zejména ti rodiče, kteří mají blízko k zemědělství, rádi si o tom s námi promluví, doptávají se na různé věci, jak to v AGROTEC Group funguje. A my jim nabízíme, že se k nám mohou přijet podívat, přímo do míst, kde probíhá praxe.“

Propojení brněnské střední automobilní školy s AGROTEC Group je na špičkové úrovni. „Každoročně je AGROTEC Group na předních příčkách soutěže zaměstnavatel regionu, stejně tak i tato škola, kde se žáci učí našemu oboru, se umísťuje na prvním místě v rámci regionů i celé ČR z pohledu zaměstnavatelů. Má velkou prestiž a tady vidíme úzké propojení,“ dodává Pavel Kašuba.


Rychlý kontakt
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

E-mail: info@agrotec.cz
Tel.: +420 519 402 111

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře: