Pomohli jsme rodinám v nouzi
15. 4. 2024
5 minut

Pomohli jsme rodinám v nouzi

Výtěžek z bazárku oblečení, který zorganizovali zaměstnanci AGROTEC Group, pomůže chodu komunitního centra spolku Cum Spe v Dubňanech na Hodonínsku. Šek na 13 tisíc korun předal zástupcům dobrovolnické organizace v tomto týdnu generální ředitel AGROTEC Group Martin Rada. Spolek se stará především o rodiny v nouzi na jihu Moravy.
Hana Hykšová, místopředsedkyně spolku, peníze přijala s úsměvem na tváři a poděkovala všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili. Výtěžek využije pravděpodobně na zaplacení pronájmu prostor, kde mimo jiné funguje i charitní šatník. V okolí pak plánuje vybudovat odpočinkovou zónu a jedlou zahradu. Do budoucna zvažuje také zřídit tzv. nábytkovou banku, tedy místo, kam bude možné odvézt použitý ale plně funkční nábytek nebo drobné elektrospotřebiče, které poslouží potřebným. Nejvíce teď chybí postele a matrace.

Spolek Cum Spe vznikl krátce poté, co se před téměř třemi lety prohnalo jihem Moravy ničivé tornádo. Většina z jeho členů se seznámila právě v obcích, kudy se živel prohnal, pomáhali tam jako dobrovolníci. A v této aktivitě pokračují i dál, například dovybavili domácnost rodině, kterou o střechu nad hlavou připravil požár. Zajistili peníze na bezbariérové bydlení pro dívku s dětskou mozkovou obrnou. Pomáhají ale i samoživitelkám, včetně těch, které utekly před válkou na Ukrajině.

 

„Když se stěhují maminky z azylových domů a jsou na startu nového života, my jsme schopni sehnat úplně vše, od bot až po nábytek. Vím, že ta děvčata nemají vůbec nic. A často se stydí říct si o pomoc. Nemusí se ale bát. Na druhou stranu si moc dobře vybíráme, komu pomůžeme. A ověřujeme si, zda opravdu strádají,“ dodává Hana Hykšová, která je sama pěstounkou.
 

Bazárek vyřazeného reklamního oblečení vynesl 13 tisíc korun

„Ochota kolegů pomoci mě až zaskočila,“ vzpomíná Jana Střítecká z maketingu AGROTEC Group, která s nápadem uspořádat sbírku přišla. Ale zapojili se samozřejmě i další, například Zuzana Mikešová z Financial Services.
 

„Teď spolu s dalšími dobrovolníky ze spolku sbíráme od lidí přebytky sladkostí z velikonoční koledy, ty poté roztřídíme a balíčky věnujeme dětem do dětských domovů a azylových center,“ upřesnila s tím, že vidět radost v dětských očích nic nevyváží. Více než peníze podle ní často udělá radost třeba i nevšední zážitek, tím může být výlet nebo třeba jízda v supermoderním traktoru.
 

Poslechněte si reportáž

Rychlý kontakt
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

E-mail: info@agrotec.cz
Tel.: +420 519 402 111

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře: