Jezdci na úvod hustopečské rally předali peníze potřebným

Jezdci na úvod hustopečské rally předali peníze potřebným

V Hustopečích se dnes slavnostně otevírá Sociálně terapeutické centrum Radost, čehož využili jezdci z 19. AGROTEC PETRONAS Rally a navštívili tamní klienty. Kromě prohlídky centra, které funguje jako denní služba pro handicapované, předali zástupcům a uživatelům voucher na deset tisíc korun.

Návštěvy Radosti se zúčastnilo hned několik jezdců českého rally šampionátu. Nechyběly samořejme týmy pod vlajkou AGROTEC Group – Honzové Kopecký a Hloušek, Martin Rada a Jarda Jugas i Jakub Fridrich se svou novou navigátorkou Lenkou Kreslovou. Kromě nich nechyběli ani Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou, Adam Březík s Ondřejem Krajčou, Martin Vlček v tandemu s Jakubem Kunstem a David Štefan s Ondřejem Vichtorem.

Ředitel Diakonie BETLÉM Petr Hejl a fundraiserka Jana Lexová jezdce přivítali, společně s klienty jim poděkovali za voucher, který podle svých slov využijí na dovybavení Sociálně terapeutického centra radost. Toto centrum funguje na denní bázi a díky rekonstrukci objektu pojme od příštího roku až 20 klientů, čímž se podaří zasaturovat situaci v regionu. Rekonstrukce objektu na ulici Šafaříkově vyšla celkem na 42 milionů, z čehož 35 milionů pokryly evropské dotace a dalších 5 milionů poskytli soukromí dárci.

Uživatelé centra mohou trávit čas ve výtvarné dílně, pracovat se dřevem nebo využívat relaxační místnost. V Radosti je dostupný také jeden tréninkový byt. Veškeré prostory si skupina jezdců prohlédla a seznámila se tak s životem v instituci, která pomáhá překonávat překážky handicapovaným.

Rychlý kontakt
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

E-mail: info@agrotec.cz
Tel.: +420 519 402 111

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře: